Põrna infarktid. 07.09.21 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere, teostatud endovaskulaarne protseduur põrnaarteri sulgemiseks, järgmine päev kirjutati välja koju, õhtul tekkis palavik, 3-dal päeval ikka oli palavik, valud läksid suuremaks, külmavärinad, iveldus, kiirabiga viidi tagasi haiglasse, diagnoositud põrna infarktid, haiglas 3 päeva tehti antibakteriaalne ja valu ravi, siis koju, kodus peale antibiootikumi ravi tehtud väike vereanalüüs (CRP-21,1 ja eGFR-92). Praegu põrna kohas ribide all on tunda õrna valu. Millised oleks vajalikud toimingud edasiseks? Täiendav ravi, mis uuringud või ka operatsioon?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

See, et endovaskulaarse põrnaarteri sulgemise järel tekib põrna infarkt oli prognoositav., samuti sellel järgnev haiguskulg. Kui vaevused kaovad, pole üldse vaja midagi teha. Kuna ma ei tea, miks Teil põrnaarteri sulgemist tehti, siis on mul ka edasise kohta raske midagi öelda.