Spasmid 12.10.20 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!

Minu probleem oli esimest korda kuu aega tagasi, kui tavalise vahekorra tagajärjel lõi äkitselt tugev valu tervesse vaagnasse, eriti pärakupiirkonda. (Ütlen kohe ära, et ole anaalseksi kunagi harrastanud, seega valu ei saanud sellega seotud olla).
Tol korral ei osanud lokaliseerida, kust valu alguse sai ja kuhu kiirgus. See kestis umbes 20min ja oli nii tugev, et ei saanud isegi liigutada, kõige hullem oli ettepoole kummardudes, siis lõi krambi päraku piirkonnast natuke ülespoole nagu nendesse lihastasse, mida defekatsioonil pingutad. See valu kestis õrnalt terve päeva, järgmisel päeval enam ei olnud.
Kuu aega hiljem tekkis sama valu tänaval kõndides, aga ainult pärasoole pk, mitte terves vaagna pk. See valu oli 10 sek, järgmisel päeval jälle ja siis paar päeva hiljem tuli jälle lühike valuhoog. Lisaks sellele oli palju kõhugaase ja hakkas väljaheitega koos ka ohtralt kollakas-pruuni lima tulema, vahepeal ei käinud kõht 2 päeva läbi, aga ühe korraga tuli lima poole peopesatäie jagu.
Täna oli jälle väljaheide normaalne ja lima ei olnud.
Valu ei ole püsiv, on lühikesed hood. Samas on vahepeal tunne, nagu tahaks tualetti, aga midagi ei tule.
Googeldades annab nende sümptomitega ette pärasoolevähi diagnoosi, kuid vanust arvestades ei ole see väga tõenäoline. Millega võiks tegu olla ja kas peaksin muretsema?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ainult selliste andmete järg on raske midagi pakkuda. Kuna asi sai alguse seoses sexiga, soovitaksin Teil pöörduda günekoloogi poole. Pärasoole vähi diagnoosi jätaksin ma küll kõrvale.