Parem käsi valus ja raske liigutada. 16.11.20 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Mureks on parem käsi.
Valulik ja kange. Hommikuti on isegi raske liigutada. Õlas on selline kangus tunne . Valu kiirgub tervese kätte. Valu on selline tuim kui kiirgub kuid väga ebeeldiv. Ei saa aru miks see käsi valutab. Alguses arvasin, et tromboos kuid ei usu. Ôllast jah täitsa raske hommikuti liigutada. Kohati valu kui kandub käes allapoole siis on selline ôrn kôditunne käes. Öösel sureb ja on kange käsi isegi. Valuse käe poolepeal raske magada ja veel valulikum. Kas asi vôib olla nn "külmunud ôlas"?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ainult kirjelduse järgi "külmunud õlga" diagnoosida ei julgeks. Vajate ortopeedi konsultatsiooni.