Suur paistetus ja turse 19.05.18 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Paar päeva tagasi tekkis kaklus täismehega, kes järsult lõi mulle jalaga külje pealt näkku. Kõndisin minema, suust huulelt tuli päris hulganisti verd, kutsuti kiirabi. Kiirabi kontrollis üle, ütles et ainult marrastus/kriim huule peal, midagi tõsist pole. Järgmine päev (praegu) on põsk väga paistes ja turses, veidike moondunud ja raske on liigutada. Tunnen veidike tuimust põses. Süüa on ka valus, suud avades tekib seal samas põses valu.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui närimisel on valus, võib olla tegu lõualuu murruga. Seda tõestada/ümber lükata saab röntgeniga. Kahtlusel pöörduge EMO-sse.