Tuimus kätes 14.11.20 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,
8kuud tagasi oli selgroo kompressioonmurd, täpsemalt TH6 lüli. 2 kuud tagasi hakkasin uuesti tööl käima(ehitus) ja päev tagasi lage tehes rasket plaati peakohal tõstes tekkis järsku kätesse üleni sipelga tunne nagu oleks käed ära maganud. Samuti olen peale uuesti tööle hakkamist öösiti üles ärganud mitmeid kordi ehmatusega,et käsi täiesti ära surnud nii,et selline tunne nagu kätt ei olekski, mitte midagi ei tunne. Pikalt mudimisega hakkab vaikselt asi paremaks minema. Samuti seljavalud on väga tihedad, kiirgab abaluude vahele ja õlgadesse. Kas peaksin muret tundma ja arsti poole pöörduma või on see normaalne peale sellist traumat ?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kindlasti ei ole see normaalne. Tegu on neuroloogilise/neurokirurgilise probleemiga, milles ei ole ekspert. Soovitan pöörduda neurokirurgi poole.