Veritsus kakamisel 28.10.20 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere. Probleemiks on tihtipeale verine tagumik. Vahest potil urineerides , enamasti kakamisel. On pott verine. Pühkides paberiga verine.
Valu pole. Aeg ajalt on hemmorroid väljas ja paistes.selle tunnen ära ja lükkan tagasi. Aga veritsus tuleb lambist. Kui hemorroidi pole.
Mida teha, kelle poole pöörduda. Puudub eesti ravikindlustus. Mis ravi maksma võib minna ?
Ca 2 a tagasi Meestekliinikus kurtsin sama muret. Seal öeldi et vaid operatsioon aitab, kuna mu keha on suht pinges, lihaseline ja rasvaprotsent madal. Igapäeva töö on samuti üldfüüsiline , ehitus. Samuti olen täheldanud, et kummargil töö, kükitamine, rattasõit tekitavad vaegusi.
Ette tänades

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Teie kaebused on tüüpilised hemorroididele. Tundub, et vajate operatiivset ravi. Operatsioone on erinevaid ja erinevad on ka hinnad erinevates raviasutustes. Operatsioon toimub üldnarkoosis. Kogu ravi maksumus võiks jääda kuskil 1000 ja 1500 EUR-i vahele