Mrt vastus 18.10.20 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Ei saa meditsiinilisest terminitest aru äkki keegi seletab lahti. Mis mul viga on ja kas on vaja kirurgilist sekkumist. Mainin ära et 2 a tagasi oli selja operatsioon kus tõsteti selja närvi.

Kirjeldus: Leid: Lülisamba lumbaallordoos on lamenenud, selg on praktiliselt sirge, lülikehad sagitaalsuunalise nihketa. Lülikehad tavalise kuju ja kõrgusega. Fassettliigesed nähtavate muutusteta. Kõik lülivahemulgud on suhteliselt kitsad, L5 dex juurel vähemalt kontakt foraminaalsel, ülejäänud närvijuurte mõjutusi foraminaalsel ei ole. Kõik diskid on normaalse kõrguse ja veesisaldusega, v.a. L5/S1 on dehüdreerunud ja madaldunud, diskil on tsentraalne/parempoolne tsentraalne/subartikulaarne protrusioon 11 x 5 x 8 mm, samas duurakoti deformatsioon, paksenemine ja kontrasteerumine, S1 dex juure pitsumine subartikulaarsel. Samas paremal ILE defekt. Mujal spinaalkanali ja durakoti deformatsiooni ei ole. Conus medullaris signaalimuutusteta.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Teil on ühe närvijuure(S1) pitsumine lülidevahelise kõhreplaadi (diski) väljavõlvumisest - väljavõlvunud disk surub närvijuurele. Peaksite abi otsima kas neurokirurgi või lülisambakirurgi juurest.