Veresoone lõhkemine 27.06.07 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on aastaid vasaku silmalau allosas kõrgem, justkui puhevil veresoon. Viis aastat tagasi reisil olles see esmakordselt iseenesest lõhkes. Silmaümbrus ja silmaalune oli kaua aega mustjas punane ja siis pikapeale kadus. Veresoon jäi ikka nähtavaks. Nüüd kolm nädalat tagasi läks see jälle iseenesest katki. Olen peale esimest lõhkemist olnud selle piirkonnaga äärmiselt ettevaatlik ja seda igati hoidnud, et midagi vastu ei puutuks. Tundub, et see ei aita.Nüüd on jälle kole sinine silmaümbrus ja ära läheb väga aeglaselt. Seoses sellega tekkis hoopis mure, kas ei peaks sellega mingi eriarsti poole pööruma? Perearst ei osanud midagi soovitada, apteegist anti veresooni tugevdavaid tablette. Kas on oht, et veresooned on üldiselt nõrgad ja võivad sama kergelt ka peaajus või mujal lõhkeda? Informatsiooniks nii palju, et mul jäävad sinised plekid kehale väga lihtsatest asjadest ja kätel ning sõrmedel on isegi tainast sõtkudes veresooned katki läinud. Aga need ei ole nii nähtavad kui näol - selleks ei ole seda ka tõsiselt võtnud. Olen 55 aastane üldiselt terve ja liikuv naine.
Palun vastust, kelle poole peaksin pöörduma?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui hematoomid tekivad kergesti, peaks uurima hüübimist. Selle kohta analüüsid saab korraldada ka perearst. Silmalau veresoone probleemiga peaksite pöörduma silmaarstile.