VIII - IX rinnalüli kompressioonmud. 10a 29.08.20 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere laps 10a kukkus diagnoosiks saime VIII - IX rinnalüli kompressioonmud. Kas laps võib magada plaat pluss joogamati peal. Raviks saime voodireziimi ja paretsetamol valu vaigistamiseks.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Komresioonmurru puhul, kui ebastabiilsust ei esine, ravi seisnebki voodirahus ja valuravis, edasi ravikehakultuur. Voodi peaks olema suhteliselt kõva. Ainult joogamatt on võib olla pehmendamiseks .isegi liiga kõva ja võib lapsel olla raske taluda.