Sääred 02.05.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 24 aastane naine.Minul tekkisid esimesed veenilaiendid viis aastat tagasi last oodates.Kuid nüüd on tekkinud suur mure.Nimelt lähevad mu sääremarjad paiste(isegi hetkega) ja valutavad meeletult.Isegi ei saa jalgu sirgeks panna.Sääremarjad on tavalisest olekust 3 x suuremad ja väga valulikud. Mõnikord kestab paistetus päev otsa ja öösel kaob magades ära.Mõnikord on vaid pool päeva!Mida ma peaksin ette võtma?Milles võib minu mure seisneda? Lioton geeli kasutamine tegi asja ainult hullemaks.
Teie vastust ootama jää

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ilma Teid nägemata on raske midagi konkreetset soovitada. Tugisukad on kindlasti asi, mida peaksite proovima. Ilmselt tuleb kõne alla ka operatiivne ravi. Peate igal juhul kirurgi vastuvõtule pöörduma.