Kaua peab olema kips ümber? 19.12.19 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Käisin emos pandi kipsi.
Pildil näha mis koht katki oli.
Kõik oli omal kohal ilusti ja öeldi et väga hullu pole.
Mõni arst ütles 2nädalat teine 3nädalat ja kolmas 4nädalat.
Uue arsti aeg on 31jaanuar ehk kas selleks ajaks on lootust et võtavad kipsi ära ja luu on korras või võibki võtta asi 4nädalat aega ja ei ole võimalus 2nädalaga korda saada?
Äkki on võimalus et vastus tuleks mulle meilile? :)

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Otsustamiseks ei piisa jala fotost, vaja oleks rö-pilti. Liiga lühike kipsimmobilisatsioon võib põhjustada luufragmentide nihkumist. Mõra korral piisaks 2 nädalast, luumurru puhul pigem pooldaksin 4 nädalast tähtaega.