Küüs tuli ära 04.12.19 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Küüs tuli ära või tuli serv lajti mis hakkas jooksma ja praegu küünt nagu pole on valus ja kardan et ei kasvagi tagasi. Kuidas olukorda parandada millega paremaks muuta ja mida teha , kole ja valus on ju 😢

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Midagi olulist küüne kasvamise kiirendamiseks teha ei saa. Kui küüs eemaldada (tuleb ära) võtab tagasikasvamine aega kuni 4 kuud. Kui küünemaatriks on kahjustamata, kasvab ta tagasi igal juhul. Kuna ilma küüneta sõrm on väga tundlik, siis võite ta kaitseks kinni siduda.