Suure varba luumurd 30.11.19 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Umbes kuuaega tagasi murdsin suure varbaluu ning kandsin kipsi 3 nädalat ja varvas paranes. Nüüd 2 päeva tagasi juhtus õnnetus ja lõin suurevarba vastu seinaäärt ja varvas valulik ja paistes. Kardan et taaskord on luumurd, kuid kas seda oleks võimalik kuidagi kodus ravida ja ilma kipsita?
Ette tänades!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ilma kipsita saab küll - on olemas spetsiaalsed lahased. Kas on luumurd või lihtsalt põrutus - oleks hea teha siiski uus rö-pilt.