Millega võiks tegu olla? 28.10.19 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere. Mul on ebamäärane aisting kõhus üle 6 kuu. Perearst on kõhtu korduvalt kätega katsunud ja on teinud röntgeni minu puusaliigese piirkonnast kahes plaanis. selle uuringu põhjal ütles arst, et ravida vaja pole, et pildil on näha, et puusaluu peal on mingid ... lesioonid ... kui ma õigesti kuulsin või aru sain, et need näitavad et seal piirkonnas on pidev pehmete kudede ülekoormus ??? et sellest ongi tekkinud need asjad luu peale. Vereanalüüs oli täiesti korras. Samas on minu kaebus jäänud endiseks. Valus on jalgu liigutada, siis tekib kõhus puusakondi piirkonnas ebameeldiv aisting. Ma ei nimetaks, et see on valu. Või olen ma valu suhtes siis nii väga kannatav. See paha tunne kaasneb iga liigutusega, kas olen püsti või pikali. Iga väiksemagi liigutusega. Kui olen liikumatult, siis ei tunne mitte midagi. ainult jalgu liigutades, käies ja toolil "nihverdades". Olen kergelt paanikas, kas võib tegu olla hoopis mingi raske haiguse algusega või hoopis seedeelundkonna probleemiga? Kuigi mitte midagi muud ma endal valesti olema ei tunne. naisteasjad on opereeritud 30 a tagasi, nendest võisid tekkida liited, kuid seda pole kindlaks tehtud. Olen hakanud tasapisi käima natuke puiselt ja hea meelega ei taha enam voodis külge vahetada, kuna see ebameeldiv tunne on suht koormavaks muutunud. Mis uuringuid veel võiks teha, et asjasse selgust saada? On olnud vahelduva eduga see kriipiv, kihelev, ebameeldiv tunne ainult ühe puusakondi juures, kuid on nagu läinud vahepeal ka teisele poole keha sama koha peale. Isiklikult mulle tundub et pigem parem pool teeb rohkem muret. Samuti on aeg-ajalt alakõhus, ütleks isegi et põiest veel madalamal , tunne nagu oleks põletik, st. et kõik on paistes ja nagu oleks külma saanud. Kuid see jääbki vaid tundeks, mitte ühtegi tunnet kinnitavat sümptomit ei ole järgnenud ja möödub tavaliselt nädalaga. Naistearstil käidud, seal on kõik korras olnud.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Seedetrakti probleemiga minu arvates tegu ei ole - liigutuste puhune kaebuste teke viitab luu-liigesprobleemile. Kõige tõenäosem võiks olla puusaliigese artroos. Soovitan pöörduda ortopeedi konsultatsioonile.