Mao sopistus kõhu vahelihasse,mis aitaks 11.06.19 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Magu sopistanud kôhu vahelihasesse

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui valu on põhjustatud vahelihase songast, siis peaks abi olema nn. maokaitserohtudest. See on ka indikaator, et valu on just sellest põhjustatud.
Konservatiivsetest meetmetest tuleks proovida veel mittesöömist enne magamaminekut, magamist kõrgema peaalusega, maokaiserohtude annuse tõstmist.
Ka operatsioon on üks võimalus.