Naharipatsi eemaldamise järgne probleem haava kokkukasvamisega. 15.04.19 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere
25.03 eemaldati mul päraku piirkonnast naharipats. Kuuendal päeval peale lõikust õmblused rebenesid. Kolm päeva hiljem (9 päeva peale lõikust) käisin kirurgi juures erakorralises kontrollis. Haava kinni ei õmmeldud ja kirjutati välja Sulfagrin salv. Nüüd, 3 nädalat peale lõikust tundub mulle, et see haav kokku ei kasva ning see nahariba, mis õmblustest lahti rebenes, lihtsalt lipendab seal. Kas on reaalne võimalus,et kõik siiski kasvab kokku ja mingit lipendavat riba siiski ei jää? Kui ei kasva, siis kas peaksin ootama, et see täiesti paraneks ning perearstilt uuesti kirurgi juurde saatekirja küsima või peaksin seda tegema kohe?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kindlasti peaksite veel ootama 1 kuu. Selles piirkonnas haavad paranevadki nn. teisaspingsalt ehk üle põletiku. Kui paari kuu pärast peale operatsiooni tulemus Teid ei rahulda, minge Teid opereerinud arsti vastuvõtule.