operatsiooni järgne toitumine 07.11.15 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Sapikivide eemaldamise op. toimus 6 päeva tagasi. Infot edasise toitumise kohta jäi väheseks.Olen senini söönud maitsestamata jogurtit,puljongit putru.Millal võiks hakata tarbima nt.banaani, melonit,hommikuhelbeid ja muud, nii umbes.
Tänan.-

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Nende toitudega, mida loetlesite, ei tohiks juba praegu probleeme olla. Tagasi peaksite hoidma vaid rasvaste ja vürtsikate toitudega, ka koguseid võiks esialgu piirata.