Alakõhuvalu 13.03.19 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Lp. dr Tepp!

Umbes 7- aastat tagasi tekkis äge alakõhuvalu. Mäletan, et günekoloog tuvastas mõlemas munasarjas tsüstid, mis pidid hormoonravimeid kasutades ise ära kaduma.
Valu põhjuse väljaselgitamiseks olen iga aasta külastanud mitut erinevat naistearsti, kuid tulutult. Analüüsid on alati olnud korras ja sellega ka asi piirdub. Käega katsudes tunnen valulikku moodustist vasakul munasarja piirkonnas, selleks ei pea olema arst. Menstruatsioon on ebakorrapärane ja väga valulik ning kahel esimesel päeval töölkäimine võimatu. Ka on tekkinud kohutav alaseljavalu ja väsimus.
Viimane külastus günekoloogi juurde oli 4.03.19, kus selgus, et vasak munasari on suurenenud, mistõttu käisin 5.03.19 magnetuuringul, kus jällegi selgus, et kõik on korras. Günekoloog suunas mind kirurgi vastuvõtule. Ja jälle pean kuu aega ootama ja iga päev tundma seda vastikut kõhuvalu. Nutumaik on kurgus, sest valuvaigistid ei aita.
Miks arst ei kaalunud laporskoopiat, et välistada munajuhade ummistust või teeb seda kirurg?
Kuna valu on tõesti talumatu, tuleb tõenäoliselt kaaluda EMOsse pöördumist.

Kogu lugupidamise juures

Kodanik

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Teie jutust selgub, et kõige suurem vaevus seondub Teile menstruatsiooniga. Selle alusel ma ma arvan, et Teie probleem on günekoloogiline. Endometrioos? 7 aastat kestnud valudega EMO-sse mineku mõtet ma ei toeta. Laparoskoopia oleks minu nägemusel näidustatud.