Valu paremas labakäes 29.10.18 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Mind kimbutab pikemat aega valu paremas käes. Probleem algas aprilli-mai kuu jooksul kui alustasin koka tööga. (Kuigi enne seda olen koka tööga samuti palju kokku puutunud, kuid siis pole seda probleemi olnud).
Vahepeal kadus ära, kuid septembris alustasin jälle ja paari päevaga oli valu tagasi. Kõige valusam osa just pöidla juures. Suurem valu kadus ära, kuid kuskil 3 nàdalat tagasi tegin koolis praktilises tunnis ehk liiga, sest sellest ajast on püsiv valu olnud, mis eile läks nii hulluks, et segab juba igapäevast elu ning täna oli praktilises tunnis osavõtt raskendatud.
Valus on pudeli korki maha keerata, trükkida jms sellised asjad.
Käsi paistes ei ole ning nüüd valutab nukkide ja randme vahelt. Ka niisama mitte midagi tehes käsi tuikab.
Kas peaksin pöörduma perearsti juurde või on võimalik saada kuhugi ilma saatekirjata?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Alustama peaksite perearstist, kes siis vajadusel suunab Teid ortopeedi juurde. Võite ka ise pöörduda tasulisele ortopeedi vastuvõtule ilma saatekirjata, kuid sel juhul peate nii visiidi kui ka ordineeritud ravi eest ise maksma.