Kipsis käsi 21.05.18 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Kukkusin paremale küljele ja toetudes vasaku käega,tekkis randme piirkonnas turse.Traumapunktis selgus,et tegemist on luumurruga nimetissõrme ja randme vahelisel alal.KT vasakust käest näitas vasaku triquetrumi olulise nihketa avulsioonfaktuuri-kirjutasin nii,nagu tervisekaardil oli.soovitati kipsi või langetti.Kuna Paldiski mnt.EMOs puudub võimalus,siis saadeti edasi PERHi traumatoloogiasse,kus pandi käsi kipsi sõrmeotstest küünarnukini....Käsi ei valuta ja saan ka sõrmi liigutada,aga kipsi teravad ääred tungivad lihasse ja süda läheb pahaks.Tahaksin minna uuesti EMOsse ja lasta kogu see krempel eemaldada...Kas praegusel juhul ei võiks kasutada ainult ortoosi? või midagi kergemat....Aitäh,et ära kuulasite.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui kipsi servad hõõruvad, peaks igal juhul kipsi korrigeerima. Soovitaksin helistada PERH-i polikliinikusse - neil on korduv vastuvõtt traumahaigete jaoks. Ise ortoosile üle minna ei soovita, kuna kipsi immobiliseeriv toime on siiski ortoosist erinev.