Raske hingata ja kramp ülakõhus 20.05.18 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Antud probleem algas hiilivalt üle 2 a tagasi. Esialgu oli hooti raske sisse hingata - nagu ei saaks vabalt õhku kätte. Viimasel ajal kaasneb sellega tuim valu ülakõhus - nagu kramp oleks päikesepõimiku piirkonnas. Kestab tundide viisi, siis annab järele. Intensiivsus on ajas süvenenud. Millega võiks olla tegu? Olen väga tänulik juba ette, sest probleem pärsib normaalset elukvaliteeti.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Täiesti võimalik on, et Teie probleem on sapikividega seotud. Ka kõige rangem dieet, ei välista sapivoolmeid.