suure varba liigese kulumine 25.03.18 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

TERE!
Mul on parema jala suure varba liiges kulunud.diagnoos juba mõned aastad..Nüüdseks on seis selline ,et varvas liigub allapoole, ülespoole enam liigutades ei liigu .Päkale toetada on väga valus .Igasugune jalanõu on minu jalas valus (kui just pole tegu toasussiga)Minu küsimus on :kas varbaliigest vahetatakse ? kas üldse midagi teha saab ,et saaksi normaalselt kõndida st.ilma valuta?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tegu ortopeedilise probleemiga, milles pole pädev. vastan, nii palju kui tean.
Teoreetiliselt peaks saama peaaegu kõiki liigeseid vahetada, kuid varbaliigeste vahetusest pole kuulnud. Teile on pakutud plaadiga anküloseerimist (jäigastamist) - ka see on üks võimalus valust vabaneda, kuigi vähenenud liikuvuse hinnaga. Kui see variant Teid ei rahulda, küsige teisest arvamust mõnelt teiselt ortopeedilt - see on igati aktsepteeritav.