Mis salvi täpselt kasutada 23.12.17 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Kas on peale Praunovidoni salvi mis ei sisaldaks joodi kuna joodi ei kannata jala nahk....kuna jalga ravin juba 2 kuud siis jood teeb hullemaks asja...aga kui kasutasin Sulfargini haaval mis tekkis sellest kui naela jalga astusin....kindlasti on midagi sisse veel jäänud aga Sulfargin aitab kuigi palju aga äkki on ka muud salvi mis oleks tõhusam...haav ei ole kinni veel kasvanud kuna ajab aegajalt midagi veel välja aga kuna joodi salv kipub haaba kinni kasvatama siis seda ei kasuta momendil

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Naela jalgaastumisest võib haava sattuda mulla või puiduosakesi, mis hoiavad põletikku aktiivsena. Põletiku tõttu võib olla tekkinud ka sidekirmete osaline kärbumine. Kõik see takistab haava paranemist. Kui 2 kuuga pole haava paranenud, oleks mõistlik teha haava revisioon. Loota mingile imesalvile, mida Te pole seni kasutanud, ei maksa. Nii Sulfargin kui ka Braunovidon on head salvid. Soovitaksin näidata oma jalga kirurgile.