Haav pärast dreeni eemaldamist 23.11.17 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Mul eemaldati päev tagasi dreen kõhu piirkonnas. Dreeni jaoks tehtud auk on kinni tänu verekoorikule. Kuna oli natuke immitsenud mäda ja verd, siis otsustasin vahetada plaastri ära. Kuid puhastamise käigus avastasin, et selle pisikese augu ümber olev nahk natuke punetab, aga ei kuuma ega valuta. Kas see punetus on normaalne ja millega üldse seda haava puhastada(spetsiifilist nime sooviks)?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Dreeniava ümbruse punetus on kaunis tavaline - organismi reaktsioon võõrkehale. Antiseptikuna võiksite kasutada "Cutasepti".