Peale näovigastust ei kao muna/muhk ära 17.11.17 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,
Umbes 6 nädalat tagasi kukkusin lõuaga vastu mööblit, mille tagajärjel oli mul kogu lõuapiirkond paar nädalat sinine ning peale seda avastasin, et mul on lõua keskel muhk, umbes 2 cm diameetriga. Katsudes oleks nagu muna naha all, samuti on see näos selgelt märgatav. Kas on lootust, et see kaob ära? Kui kaua see võiks aega võtta? Kui see ära ei kao, kas kirurgil on võimalik seda nii eemaldada, et olulisi arme ei jääks?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ilma nägemata/ katsumata on ammendavat vastust anda võimatu. Enamus küsimustele vastuse saate ajaga - kas kaob ja kui pika aja jooksul. Kirurgiline korrektsioon on igal juhul võimalik. Muhu asukohast sõltub armi teke - kas saab teha suuesiku kaudu või lõua alla.