Operatsioonist taastumine 02.06.17 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Sooviks teist arvamust. 2015 aasta augustis tekkis tööl, raske asja tõstmise tagajärjel, parema käe küünarnukis osaline kõõluse rebend. Diagnoosiks pandi lateraalne epikondüliit. Kuna käsi oli pikka aega väga valus ja rebendi vahele olid kasvanud liited, tehti selle aasta märtsi keskel operatsioon. Tundub et operatsioon läks hästi, sest valud on vähenenud. Kirurg vaatas haava üle, kirjutas 5x füsioteraapiat ja lubas 4 nädala pärast tööle naasta. Füsioterapeuti hinnangul vajaks siiski käsi veel 4-5 kuud taastumisaega. Käsi on väga nõrk ja käes jõudu ei ole, ka paistetus taandus alles paar nädalata tagasi, käe sirutamisel ja painutamisel esineb lihasjäikust, öösiti esineb käevalu ja suremistunnet. Saan aru, et taastumine on suhteline, aga siiski küsin, kui kaua võib veel käe täielik taastumine aega võtta ning millal võiks tagasi tööle minna. Kas esineb töö tegemisel ka mingeid piiranguid või millega peaks arvestama, eriti just füüsiliselt raske töö korral?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Igasuguse taastumise korral, ei tohiks järgnev tegevus valu põhjustada. Pigem kaldun ühinema füsioterapeudi arvamusega, et täielik taastumine võtab kuni 4 kuud aega. Kiiresti suurte koormuste juurde naastes võite saada haiguse retsidiivi. Tööle minek oleneb töö iseloomust. Kui töö tegemisel tunnete valu, siis tööle naasta ei tohiks.