Hemorroidid 22.05.17 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere, vaevlen juba pikemat aega hemorroidide käes, määratud salvid ja kreemid on haiguse parandamisel olematu tähtsusega. Probleem on esil juba aastaid, kuid reaalne häda nendega on siis, kui väljas tantsimas käin, ei saa aru, kas hüppamine ja kargamine võib kehale nii koormav olla? Igaljuhul olen noor kellele meeldib väga tantsida ja ei saa aru, kas mingit muud väljapääsu pole, kui peangi elu lõpuni oma väjaskäike hiljem ca.kolm päeva ebameeldivuse ja valudega (vahel ka veritsusega) põdema. Jube! Kas olukorrale on ka kirurgilist lahendust? Olukord on väga kurnav, muidu ma väga arsti juurde tulla ei soovi, viimasel ajal on kõigi diagnoos vähk ja asjad ravimatud. Paraku ei mõju selline seisund põrmugi hästi ei seksuaalelule ega ka vaimsele tervisele, ja kuna tegu on ikkagi nii intiimse piirkonnaga, et väga naljalt arstile ka minna ei taha. Niiet igasugune info eest olen äärmiselt tänulik!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Teie vanuses kasvaja-vähk on vähetõenäoline, kuid siiski mitte võimatu. Vaatamata piirkonnale ei tohiks arsti häbeneda - nende jaoks on see igapäevane asi. Kui kõik on nii nagu kirjeldate ja põhjuseks on hemorroidid, siis mulle tundub, et olete opertsiooni kandidaat. Ilma arsti juurde minemata see aga toimuda ei saa. Alustama peaks perearstist.