pilonidaalsiinus pole aasta jooksul ära läinud. 18.05.17 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

On siis selline probleem, et 2016 aasta suve alguses tekkis sabaluu juurde punn. Sai mindud emo'sse kus lõigati katki ja saadeti edasi sidumis ruumi, kus ma käisin 2 kuu vältel. Seal puhastati seda pidevalt ja siis hiljem öeldi, et haav kasvas kinni. Umbes 2 nädalat peale viimast külastuskäiku tuli haav jälle lahti, punn pole enam tagasi tekkinud aga haavast tuleb vahetevahel mäda. Nüüd hakkab 9 kuud juba täituma ja tahaks sellest siiski lõpplikult lahti saada. Küsimus siis selline, et kelle juurde oleks vaja pöörduda sellise probleemiga ja läbi kelle saaksin ma nende juurde aja kinni panna?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Pilonidaalsiinusest lahtisaamiseks tuleb see operatiivselt eemaldada. Selleks tuleb minna üldkirurgi vastuvõtule. Põhja Eesti Regionaalhaiglas saate end registreerida telefonil 6171135. vajalik perearsti saatekiri.