Ärasool tagurpidi 08.02.17 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere
Juba teismeeast on käinud nr2 käies pärasool nö tagurpidi vaheldusva raskusastmega, mingitel perioonidel on tulnud ka verd või olen limaskesta vigastanud ei teagi täpselt. (tume veri) Aga härib päris palju viimasel ajal on hakanud kipitama ja nagu mingid mügarikud on tekkinud milliseid varem ei olnud ning tagasi sisse saada toppida raskem. Ega sellest ei teki mingisugust pärasoole vähi ohtu vms ja kuidas selliseid asju ära tunda? Tegin täna ka pilti saadan manusena.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Pilt küll natuke udune aga usun seal nägevat prolabeeruvat polüüpi. See võib olla ka prolapsi põhjuseks. Soovitan pöörduda kõigepealt perearstile, kes siis vajadusel suunab spetsialistile. Asi vajab kontrollimist.