Anaalseks peale kubemesonga operatsiooni 26.01.17 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Umbes 9-10 nädalat tagasi tehti mulle paremal pool kubemesonga operatsioon. Ka vasakul on song, kuid selle opereerimisega ootame arsti sõnul umbes aasta. Vasakpoolne mingeid vaevusi ei ole kaasa toonud. Küsimus puudutab analseksi nende sümptomitega - nii aktiivse kui passiivse partnerina. Parempoolse songa puhul anaalseks vaevusi ei tekitanud enne operatsiooni, kuid ma ei ole julgenud peale operatsiooni anaalvahekorda astuda passiivse partnerina. Kas peaksin seda vältima või ei ole anaalvahekorral otsest mõju peale nii pikka aega operatsiooni möödumisest. Lisainfoks, et operatsiooni kirjelduses on märgitud, et see sai tehtud Lictensteini järgi.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Sopngaoperatsiooni järgselt soovitame füüsilistest pingutustest hoiduda 1.5 kuud. Teie puhul probleemi ei näe.