Treenimine pärast kubemesonga operatsiooni 28.04.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,

Millised muutused ootavad ees spordi ja jõualadega tegelejat pärast kubemesonga operatsiooni?
Kas pärast taastumist on võimalik endiste koormustega trenni teha või on siiski suurenenud risk songa uuesti saada?
Kui kaua on see aeg, millal on ohutu uuesti asuda raskustega trenni tegema?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

2 kuud peaks ennast tagasi hoidma. Valu on see piir, kust üle minna ei tohiks. Risk saada songa juba opereeritud pooolele ja opereerimata poolele on umbes võrdne. 2 kuud ei tähenda, et üldse midagi teha ei või. Ujuma võite hakata näiteks juba 2 nädalat peale operatsiooni, samuti kerged harjutused, mis pole valulikud.