Paremas käes valu 19.01.17 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere. Olen paar korda kõvasti rusikas käega vastu lauda löönud ja nüüd on käsi kohati vägagi valus. Mis võib probleemiks olla kui parema käes väikese- ja nimetasõrme osas on valu? Lisasin kaasa ka pildi täpsest asukohast kus valu on.
Lihtsalt olles käsi ei valuta, aga annab kohe tunda näiteks millegi tõstmisel või kätte võtmisel, eriti just kui näpud on sirgelt. Käest käib korraks tugev valu läbi ja sama kiiresti kaob ka ära.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Pilti kahjuks ei näe. Põhjuseks on trauma, võimalikud ka luulised vigastused. Kindlasti aga pehme koe muljumine/lömastus. Kõigepealt tuleks rahu anda. Kui sellega vaevused ei kao, siis pöörduda ortopeedi poole.