Sportimisel hakkavad jalalabad valutama 18.01.17 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere, mul on selline probleem, et sportides ja just eriti joostes hakkavad jalalabad valutama. Eriti valulikuks muutub vasak jalalaba ja valu on nagu vasakulpool jalalaba sees. Jõuan joosta vaevalt 10 minutit ja juba pean seisma jääma ja venitama. Sama probleem ka kiirkõnniga, jalakaared hakkavad mõlemal jalal kiirelt valutama ja ei jää enne järgi kui peatun. Alati peale sportimist venitan ennast ja mudin/masseerin valulikku kohta.
Lisan ka, et ühtegi luumurdu pole mul olnud ja eelnevaid vigastusi ka mitte, AGA mul on päris tugev lampjalg, arvatavasti 2 või isegi 3 aste.
Kas peaksin ka sportimisel lampjala taldasid kasutama? Ehk oskate aidata ja/või soovitada midagi?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Olete oma küsimusele ise juba vastanud. Lampjalgade korral on tallatugede pidev kasutamine elementaarne, eriti sportimisel. Soovitaksin pöörduda firmasse "Gadox", Nendel on suur valik valmis tallatugesid ja neil on võimalus/oskus teha neid ka eritellimuse peale.