ortopeedia 08.06.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Küsisin Teilt juba ükskord oma labajalgade pärast nõu ja siis vastasite, et operatsioon on see kõige viimane abinõu. Nüüd käisin perearsti suunamisel ortopeedi juures, kes ütles, et mul olevat harva esinev õõspöid. Suure varba juures olevaid valutavaid nukke soovitas justnimelt opereerida. Minu küsimusele op-iga kaasneda võivast neg.poolest käratas arst, et kas ma siis jäängi number suuremaid jalatseid kandma. Tallatoed ma ostsin, aga ma tahaksin siiski teada, kas on sellel op-il mingeid kõrvalnähte või neg poolt. (Kehakaalult olen pigem sale kui lisaraskust jalgadel, 40+aastane naine)
Ette tänades murelik kõndija.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kahjuks on nii, et kõik operatsioonid ei õnnestu, neid on ehk alla 5%, kuid nad on olemas. Suuremal osal juhtudest saab kõik korda ja võib tehtud operatsiooni unustada. Üksikutel juhtudel võib tekkida haavamädanik, ka luupõletik, samuti tulevad arvesse ka tromboosid ja kopsupõletikud, mis võivad kõikide operatsioonide tüsistuseks olla. Kuna ise ei ole ortopeed, siis soovitan Teil siiski nõustuda spetsialisti arvamusega - ega ükski kirurg mittemõistlikku riski ette ei võtaks.