Alakõhuvalud 10.02.16 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Selline mure, et ma olin 1. 5 aastat vana ja käisin operatsoonil mul paigaldati plastik torud sisse kuna mul polnud sellist kohta kus saaks urineerida ja vahetati sellega seoses klapp ära. (Kuseteedeinfeksoon) mul oli pool põit oli mäda ja pool uriin. Ja nüüd 15 aastat hiljem on hakkanud alakõhu valud ja tihedad põjepõletikud. Olen jooksnud tihedalt haigla vahet aga seal pole aru saadud mis viga. Hoiti ainult tilga all ja kogulugu. Sattusin haigla selle põhjusega kuna oli põiepõletik ja tugev alakõhuvalu ja jääti ööseks haigla järevalve palatisse. Järgmine päev käisin (esimest) korda günegoloogi juures tehti huldraheli ja õeldi kõik korras. Kirjutati põiepõletiku jaoks tabletid ja kõik.
Küsimus sellega siis, et kas see võib olla selle 15. a tagasi tehtud operatsooniga?
Kuna kui mul kirjutatakse tabletid ma võtan need ilusti ära ja kuu mõõdudes valud on tagasi ja arstid ei tea mis viga.
Kui öösel haigla läksin valudega siis mu emale nähvati, et mis me nagu tegema peame.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Teie kirjast ma päris täpselt aru ei saanud, mis operatsioon Teile lapsena tehti. Üsna tõenäoliselt on Teie põletikud seotud selle patoloogiaga, mille tõttu Teile ka see operatsioon tehti. Oletan, st see operatsioon tehti kas Tallinna Lastehaiglas või Tartu Ülikooli Kliinikumi lastekirurgias, mujal Eestis selliseid operatsioone ei tehta. Seepärast soovitaks Teil pöördudagi sinna, kus operatsioon tehti. 16 aastasena peaksitegi Te veel kuuluma nende raviasutuste kontingendi alla