Taastumine reiekaelaluu murrust 14.12.15 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

TERE. 3 nädalalt tagasi tehti mul operatsioon sest kukkusin ja tekkis reiekaelaluu murd. Kuulsin arstilt et mulle pandi plaat ja kruvid. Kirurgia osakonnast kirjutati nädala pärast välja ja omaksed toimetasid mind õendusravi osakonda Rakvere .Seal sain füsioterapeudi teenust 9 korral. Nyydseks sealne arst arvas et olen valmis koju tulema. Kysimus on nyyd selles kaua võtab aega see et voodist toustes ja voodisse pikali heites ei teki enam põrgulikku valu..kas peaksin pöörduma tagasi kuskile taastusravi haiglasse ? Kodus olles ma enam fysioterapeudi ravi ei saa .elan 4 ndal korrusel kus puudub lift ja kohas kus elan ei pakuta teenust kus fysioterapeut koju saaks tulla.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kodus võiksite jätkata samade harjutustega, mda tegite õendusosakonnas. Selle jaoks ei ole vaja füsioterapeuti.
Peale operatsiooni valu on siiski paratamatu, peaksite võtma valuvaigisteid. 3 nädalat peale operatsiooni valu siiski "põrgulik" olla ei tohiks. Võiksite pöörduda kirurgi /ortopeedi poole, kes vaataks üle, et midagi pole viltu läinud.