mida teha divertikuloosi puhul,mul all kõhus on ka valud vahetevahel? 07.05.15 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

divertikuloos

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Divertikuloos iseenesest ei tohiks valutada, valu tekib siis, kui tekib põletik. Põletikku ravitakse antibakteriaalsete vahenditega. Harva tuleb rakendada ka operatiivset ravi, mille käigus kahjustatud sooleosa eemaldatakse.