Sissekasvanud küüs 08.08.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere, probleem on sissekasvavate varbaküüntega. Tõsine probleem kohe, eemaldatud on küüsi 3 korda, kõik edutult, saab paar kuud rahu, siis jälle kasvavad mõlemad suurte varvaste küüned sisse. Pikalt sai mõeldud, soov oleks küüned jäädavalt eemaldada, lugesin kahe protseduuri kohta (keemiline või elektriga?). Kas oskate soovitada kohta või aidata?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Sissekasvanud küüne puhul ainult küüne eemaldamine aitab väga harva, eemaldada tuleb ka küünemaatriksi servad. Ka küünte eemaldamine jäädavalt on võimalik, kuid kui minu pakutud variant on läbi tegemata, peaks ka seda proovima. Võiksite pöörduda meie haigla (PERH) konsultatiivsesse polikliinikusse telef. 6171135.