vesi kõhukoopas 31.01.15 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere.Olen hooldajaks 40a.naisterahvale kes põeb pahaloomulist käärsoole kasvajat.Juba 2.5 aastat .Tehtud kaks suurt oper.ja keemia ravi.Hetkel enam keeemia ravi ei saa .Haigus paraku on võtnud hoogu ja organism enam ei toimi hästi.Paraku siirdeid on igal pool.Küsimus on selles et .nüüd saame vaid valu ravi.Paar päeva tagasi tema kõht paisus väga suureks ja tursed tekkisid ka jalgades.pöördusin meie onko arstile kea soovitas meil koheselt minna EMO.se et on vaja panna treen.Minu hooldataval tekkis ka see päev kui kõht läks punni.ka väga raske tunne ning sööki alla ei läinud [ajas kohe oksele]Läksime EMO.-se.kuid paraku tulime sama targalt tagasi,ei võetud seda vett sealt välja ega ei pantud treeni.Tegu oli reedese päevaga.ööeldi et seal on jah umbes pool ämbritäit veet.Laup ta ikka süüa ei saanud ja oksendas isegi lusika täie jogurtit välja .Meile ööeldi et võtke esmasp.oma onkologiga ühendus et ehk tema paneb teile aja treeni panekuks..Kui palju peab olema siis seal vett et see oleks juba siis ohtlik.Kaua siis peab olema inimene ilma söögita kui vesi sees on ja pressib isegi mao kokku.KUST SIIS SAADA ABI

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Astsiidi (s.o. vesikõht) ravi võib teha iga arst, kes on selleks kompetentne - nii perearst, onkoloog kui ka EMO arst. Dreen pannakse sel juhul, kui vedeliku hulk kõhukoopas läheb juba nii suureks, et segab hingamist , söömist jne. Sellist ravi nimetatakse palliatsiooniks - see vähendab mingil määral patsiendi vaevusi, kuid viib ka organismist välja valku, mille defitsiit raske haige organismis on niigi olemas. Igal konkreetsel juhul tuleb otsustada, kas saadav kasu on suurem või väiksem kahjust, mis protseduur põhjustab.