lapsel klaasikild jalas 08.04.14 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Minul on niisugune küsimus, et kus oleks võimalik kirurgiliselt koos ultraheliga ja mitte üldnarkoosis eemaldada 11aastasel lapsel 2x4mm klaasikild suurest varbast? Lastehaiglas juba operatsioonil käinud, aga klaasikildu ei leitud, samas uus ultraheli näitab, et klaasikild ikka sees. Kas on kuskil võimalus täpse tänapäevase tehnikaga ja ilma üldnarkoosita seda operatsiooni teostada? Kas on võimalik, et haigekassa selle kinni maksab?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Mõlemale küsimusele vastus on "jah".
Igal juhul seda klaasikildu eemaldada pole vajagi - ainult sel juhul kui põhjustab vaevusi. Võõrkeha iga hinna eest taga ajades võib teha rohkem kahju kui kasu. Võite pöörduda vastuvõtule Regionaalhaiglasse Mustamäel - eelregistreerimine 6171135