Seljalüli murd 01.04.14 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Sain Teil oma küsimusele vastuse.Sooviksin täpsustada asjaolusid lähemalt:nimelt tul Soomes elav 82-aastane proua tevisekeskusesse ja ta oli taastusravi klient,protseduurid-mida proual oli paketiga ettenähtud 10.Kliendil ei olnud kaasas ühtegi taastusravi arsti poolt määratud soovitusi.Meil vastuvõtule meditsiini tulles,täidavad kõik ankeedi,mis sisaldab põetud haigusi,kasutatavaid ravimeid ja varem tehtudoperatsioone,proteese ja kliendi poolseid soove.Tema tungival soovil pidime määrama talle 5x osalist massssži+savipadi.Peale teist massaaaž olevat klient tundnud valu seljas ,aga arsti poole ei pöördunud ja lasi veel teha 2 masssaaži.Hiljem tuli kliendi tütre poolt kaebus,et 3-nda massaazi ajal olevat tema emal murtud 12-selgroolüli. Edasi ema liikus ,sõitsis bussiga Tallinnasse ja sealt soome.Kaebus tuli 2 kuud hiljem.Kirjas oli veel,et emale tehti Soomes luutiheduse uuring ja see olevat patoloogiata.Proua ise on 82-aastane.Sooviksin väga kuulda Teie ,kui spetsialisti ja arsti arvamus.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Selleks peaks ikka väga jõhkraid võtteid kasutama. Ostoeporoosi tingimustes tekivad nn.kompressioonmurrud, mida mitte kuidagi pole võimalik massaaziga tekitada. Spontaanse kompressioonmurru teke viitab siiski osteoporoosi olemasolule.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

Rangluu murd

Murdsin väljaspool Eestit suusatades rangluu. Paigaldati õlgu fikseerivad rangid. Küsiks koduste spetsialistide arvamust. Kas Teie arvates on lisatud pildi järgi otsustades see raviks piisav.

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Paraneb see murd ka konservatiivselt, s.o. nn rangidega. Kuna eeldan, et olete aktiivne inimene ja tahate oma hobidega (suusatamine ja muu sport) tegeleda ka edaspidi, saaks parema funktsionaalse tulemuse ...

Loe edasi

Kodar ja küünarluu otsete murd

Pildid.

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Vajalik pöörduda ortopeedile, hea kui oleks käekirurgiale spetsialiseerunud. Selliseid on Põhja Eesti Regionaalhaiglas ja Tartu Ülikooli Kliinikumis

Loe edasi

Kodar ja küünarluu otsete murd

Saadan pildid peale röntgenit.

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Pildi järgi võiks jääda ka nii. Soovitan ikkagi konsulteerida ortopeediga, kõige parem kui käekirurgiale spetsialiseerunud spetsialistile. Sellised on olemas PERH-is ja TÜK-s.

Loe edasi

Varbaluu murd !

Selline küsimus, et mul on väikse varba luumurd, ja tahaksin teada kas murruga võib saunas käia või mitte.

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Varbaluu murruga võib saunas käia kui ei ole haava ja kui traumast on möödas 2-3 päeva.

Loe edasi

Seljavalu (seljalüli)

Mul on arvatavasti seljalüli selja keskosas sissevajunud, sest mul mahub kaks sõrme kahe lüli vahele. Selga ma sirgu ei saa panna kuna selg hakkab valutama. Kummardades sama lugu.

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Küsimus ei kuulu üldkirugia valdkonda, mistõttu ei pea end selles kompetentseks. Peate pöörduma ortopeedi poole.

Loe edasi

Lülisamba 12-nda lüli murd

Kui 82 aastasel eakal naisel on lülisamba lüli murd,kas siis inimene on ise suuteline kõndima,istuma bussis 4 tund ja sõitma laevaga ka 4 tundi?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Kõik oleneb sellest, kui kaua on murrust möödas ja kuidas luufragmendid teieneteise suhtes paiknevad. Kui pt. saab istuda, siis ei tohiks ka bussis ja laevas istumine midagi halba teha.

Loe edasi

Kodarluu murd

Mul kodarluu ülaotsa kinnine murd, aga kipsi ei saa panna, sest nahapinnal on vigastused, mis vajavad puhastamist ja sidumist. Kui palju tuleks kätt fikseerida? Kas piisab rätikust?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Luumurru paranemiseks on parim, kui luufragmendid on teieneteise suhtes täiest fikseeritud. Kui seda pole võimalik kipsiga lahendada tuleb leida teisi vahendeid - ortoos, eemaldatav lahas. jne. Kui ei ...

Loe edasi

Varbaluu murd

Tere. Millised on varbaluu murru tunnused??

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Valu,mis suureneb katsumisel ja liigutamisl, turse, verevalum. Ainult nende tunnuste alusel siiski murdu diagnoosida ei saa, tuleb teha ka rö-ülesvõte.

Loe edasi

Rangluu murd

Tere
Mul on selline küsimus. Et mul oli rangluu murd ja seoti traumapunktis ilusti kinni. Aga nüüd on sidemed veninud ja ebamugavad. Ja kaenlaalune padi seoses sügamisega on nihkunud. Et küsimus ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Soovitaksin pöörduda uueks sidumiseks samasse kohta, kus side tehti.

Loe edasi

Seljalüli nihkumine

Tere

Mul viimase aasta jooksul seljalüli paigast nihkunud. Teine kord juhtus nüüd nädal tagasi, ja eriti valusalt. Tekkis küsimus, et kas peaks selle kirurgiliselt korda tegema, kuna see valu ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Seljalüli nihkumine Teil vaevalt on - pigem on tegu lülivaheketta nihkumise ja selle surve närvijuurele annabki suure valu. Tegu on neurokirurgilise probleemiga, mina vaid üldkirurg ja selles küsimuses ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: