Põletuse järgne ravi 23.03.14 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere.Jaanuari keskel sain tulekahjus kannatada põletus haavad seljal.Peale 2-nädalast haigla ravi sain välja ja pidin ülepäeva käima sidumas .Nädal aega käisin siis sidumas ja peale seda ütles perearst ,et sidumas pole vaja enam käia ja kirjutas välja mepilex-plaastrid sest nahk oli juba peale kasvand ja oli ainult üks sügavam auk jäänud.peale 6-päevast plaastri kandmist tekkis plaastri alla nagu pudru-verest,nahast ja lihast ,peale seda ma enam ei kasutanud plaastreid vaid kasutsin bepanten salvi.Nahk on ilusti peale kasvnud,kuid põletik ja paistetus ei kao ära.Naha taastumisest on mõõdas juba peaaegu 3-nädalat.
Millega ma peaksin edasi ravima,et paistetuse ja põletiku välja ravida?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui nahk on peale kasvanud siis vaevalt seal all enam põltikku on. Pigem on tegu koereaktsiooniga traumale. Ega oluliselt midagi tegema peagi, tuleb vaid selle uue värske naha eest hoolt kanda, et seda ei vigastaks ja kreemitada, et see ära ei kuivaks ja ei lõheneks. Kõik muu teeb loodus ise ära.