valu alakõhus, rohkem aga vaskul pool 09.02.14 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

mul on ala kõhus olnud mitu päeva juba valud rohkem aga vaskul pool, torked ja vahepeal ka kõht punnis ebamugav tunne istudes, midagi nagu pitsitaks, aga nüüd panen torkeid ja valusi tähele vasakul pool ka kui pikali olen siis tunnen veel eriti hästi seda, kas peaks olema muretsemiseks põei hjust ja pöörduma kuhugile? oleks hea mingit infot saada selle kohta. aitäh

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Arvesse tulevad nii naistehaigused kui ka põiehädad. Põiehädaga peaks kaasnema ka vaevused/muutused urineerimisega seoses - sagedasem urineerimine, tugev urineerimispakitsus, valu urineerimisel jne. Kui neid ei ole, siis põiehäda on vähetõenäoline. Soovitan näidata end günekoloogile.