Valu ja kühm kubemepiirkonnas 23.11.12 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Umbes kuu aega tagasi hakkasin tundma pidevat väsimust ja enesetunne läks halvaks - nõrkus, kerge iiveldustunne, ärevus, kurgus tundsin nagu mingit klompi... Kuna palavikku ei olnud, arvasin, et tegemist on sügisväsimusega, aga olukord läks aina hullemaks. Otsustasin minna arsti ülevaatusele, kus mul avasti Epstein-Barri viirus, anti-Chlamydia pneumoniae igG 31, anti-Helicobacter pylori igG 165. Lisaks otsustasin kontrollida ka eesnääret (kontrollin seda kord aastas, kuna minevikus põdesin prostatiiti) ja selgus, et ka eesnääre on põletikuline.
Hetkel saan ravi eesnäärme põletiku vastu ja viirusevastast ravi. Seoses Helicobacteriga magu veel kontrollitakse ja ravi määratud ei ole. Samas märkasin, et paremale kubemepiirkonda on mul tekkinud mingisugune kühm. Katsudes just haiget ei tee, aga muidu on pidevalt selline tuim valu. Öösiti nagu kohe põletaks (võibolla "põletaks" on palju öeldud, aga teistmoodi ma seda kirjeldada ei oska). Naine ütles, kühmu näol on tegemist suurenenud lümfisõlmega. Paar päeva tagasi hakkasid valutama ka põlveõndlad, eriti just parem jalg.
Küsimus oleks, et kas see suurenenud lümf, eesnäärme põletik ja need viirused võivad olla omavahel seotud või peaksin ma tegema mingeid täiendavaid uuringuid?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kuigi küsimus pole päris erialaline, siis avaldan vaid oma arvamust, mida ei maksa võtta puhta kullana. Kirjeldatu võib olla kõik omavahel seoses. Kinnituseks oleks see, kui raviga kõik vaevused /sümptomid pikkamööda kaovad.