Valulik "muna" kaelal 20.11.12 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere. Avastasin täna enda kaelalt vasakult poolt lümfisõlme taolise, kuid suurema muna, mis on ka valus. Kui võrdlen vasakut ja paremat poolt, siis paremal pool on lümfisõlmed tunda ülevalt poolt, kõrvale lähemalt. Aga see vasakpoolne, mis ka valu teeb, on tunduvalt rohkem all pool. Ei ole kindel kas tegu on ikka surenenud lümfisõlmega või on see miski muu. Samalt poolelt kus on see valulik "muna" eemaldati mul ülevalt lõuahammas, milles oli põletik. Suurenenud lümfisõlme saaks vast selle süüks ajada, kuigi hammas eemaldati juba peaaegu kuu aega tagasi. Onkoloogi või muu eriarsti juurde pöördumiseks on vaja perearsti saatekirja, aga seaduslik elukoht on mul Soomes ning Eestis perearsti mul ei ole, kuigi elan ja töötan hetkel Eestis, maksan siia makse ja oman Eestis kehtivat haigekassat.
Kuhu oleks mul mõistlik pöörduda selle murega?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Minule jääb siiski mulje Teie jutu põhjal, et hamba väljatõmbamine ja valulik muna on teineteisega seotud. "Onkoloogilised" munad reeglina ei ole valulikud. Kui Teil perearsti Tallinnas ei ole, soovitaksin pöörduda EMO-sse (haigla valvetuba).