Jalgade surisemine ja valu 31.07.12 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Jalgade surisemine ja valulikkus jalasääres. Käies kuskil 100 meetrit on kõik noirmaalne, siis tekib jalasäärde nagu kramp ja valu, tuimus jalas. Muidugi on tekkinud jalasäärele peen veresoonestik. Kas võib olla ka 4 aasta tagusest traumast tingitud, kuna ravi ei saanud, olles eemal Eestist? Jalg oli 3 päeva paistes ja valutas või said vigastada mingid olulised kohad. Ei äljastatud kohe midagi ette võtta. Järjekorrad on vasoloogile meeletud ja kui hakatakse andma numbreid, siis on telefon kinni ja kui pääsed löögile, on numbrid väljastatud. Kõike kaunist soovides.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tegu võiks olla situatsiooniga, mida nimetatakse "vahelduvlonkamiseks". Selle põhjuseks on jala arterite ahenemine/sulgumine. Trauma siin üldjuhul põhjuseks ei ole. Arterite ahenemine on ateroskleroosist põhjustatud protsess, mille soodustavateks teguriteks on suitsetamine, suhkruhaigus. Selleks, et diagnoosis kindel olla, tuleb siiski enne ka haiget vaadata/näha.