Mügarik lapse jalal 21.03.11 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Mu 3-aastasel tütrel on väike mügaril jalalabal, asub hüppeliigesest paar cm väikse varba poole. Esialgu arvasin, et see on mõne jalanõu hõõrumisest, kuid esialgse punetuse asemele on viimastel kuudel tekkinud mügarik. Lapse sõnul see valu ei tee. Millega võib olla tegemist ning kas peaksin pöörduma ortopeedi või kirurgi poole selle murega (enne lastearsti käest saatekirja paludes)?
Peatse vastuse eest ette tänades,
S.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Raske öelda, kui ise pole näinud ja laste ortopeediliste probleemidega iga päev ei tegele. Soovitan perearstilt võtta saatekirja lasteortopeedile. Täiskasvanul võiks see olla ganglion, aga lastel tõesti ei tea, kas nii noorelt neid esineb.