Furunkel 10.09.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on korduvalt aja jooksul olnud kehal, kätel, näos furunklid. Osasid on avatud ja ravitud, osasid olen ise puhastanud ja ravinud. Viimasel ajal on juba 2 korda 3 aasta jooksul olnud näos ja paistab, et täna hakkab jälle tulema NÄKKU! See on väga-väga ebameeldiv, kogu elu jääb lausa seisma, sest niisuguse paistes ja mädaneva näoga ei saa ju ringi liikuda. Silm paistetab ka tavaliselt kinni ja see palavik... Pealegi jääb sellest kole püsiv arm ja varsti on mu nägu kui lahinguväli. Ometi olen veel nooremapoolne naine ja selline asi häirib mind kohutavalt. Kas tõesti ei saa ükski arst sellist asja lõpetada? See ei ole ju uus haigus.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Furunkuloos on kahjuks selline haigus, mida selliselt välja ravida, et saaks öelda 100% kindlusega, et enam ei tule, pole võimalik. Raviga on võimalik küll taastekke riske vähendada, kuid see on ka kõik.
Teie puhul võib olla kahe samaaegselt esineva probleemiga: rasune nahk ja organismi vähene vastupanu teatud mikroobi suhtes. Uue kolde tekkides peaks määrama mikroobi, mis põletikku tekitab ja selle tundlikkuse antibiootikute suhtes ja vastavalt sellele ka ravima. Soovitatud on ka autohemoteraapiat, lisaks lokaalselt kvarts ja nahahooldusprotseduurid - peaks konsulteerima dermatoloogiga.