Põhihaigus-peaajuinfarkt 24.08.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Minu äi viidi haiglasse kõrge vererõhuga ja käsi tõmbas. Haiglas pandi diagnoosiks peaajuinfarkt ja kaasuvaks liigeste esmane artroos. Kirjutati haiglast välja, seisund muutusteta, käsi ikka halvasti liigub ja liigesed veidi isegi kaela piirkonnas paistes ( nagu mingi muna oleks). Perearsti vastuvõtul soovitas perearst Tartu veresoontekirurgi juurde minna, sest veri on paks. Kuna järjekorrad pikad, siis saame sinna septembris. Aga mul on ikkagi kahtlus, kas me ikka läheme õige arsti juurde, äkki peaksime veel mingi arsti juures käima. Kas Te oskate soovitada millistele arstidele teda veel näidata. Tänan
TE KÜLL VASTASITE SELLELE KÜSIMUSELE; AGA NÜÜD SAADETI MEID RADIOLOOGIAOSAKONDA; mis te arvate, kas sellest on kasu või peaksin ikkagi paluma saatekirja neuroloogi juurde? Tänan!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Radioloogiaosakond tegeleb üldjuhul diagnostikaga. Kui perearst arvas rö-pildi tegemise vajaliku olevat, siis ilma haiget nägemata ei saa ma väita vastupidist.