Ultraheli 22.12.09 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Vabandust, et teid jälle tülitan mõttetu probleemiga, aga miks on siis pindmiste kudede UH nimi "pindmiste kudede UH", kui sellega saab ükskõik kui sügavale näha, UH ju jagatud 3-ks?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Pindmiste kudede UH nimetatakse mõnel pool ka "pehmete kudede UH-ks", s.t et ei fokusseerita vaatamist õõntele - kõhukoobas, rindkereõõs. Kuna olen kirurg, siis semantika nüansse teisel erialal kahjuks ei oska seletada.